Czy warto zamówić sofę na wysokich nóżkach?

Każdy chciałby urządzić pokój dzienny elegancko, funkcjonalnie, wygodnie i stylowo, ponieważ jest to miejsce spotkań oraz stanowi wizytówkę mieszkania. Niestety nie tak łatwo jest dopasować odpowiednią sofę do charakteru wnętrza, aby spełniała wszystkie powyższe kryteria.

Funkcjonalna sofa na wysokich nóżkach.

Decydując się na zakup mebli do salonu, należy na początku patrzeć przede wszystkim pod kątem funkcjonalności. Z takiego pokoju będziemy korzystać codziennie, dlatego powinniśmy przemyśleć wybór odpowiedniego narożnika oraz dodatkowych elementów wyposażenia.

Bardzo dużą popularność w ostatnim czasie zyskuje sofa na wysokich nóżkach. Taki mebel wprowadza do naszego mieszkania funkcjonalność, elegancję oraz wygodę korzystania. Dodatkowo posiada funkcje spania, dzięki czemu będziemy mogli przenocować naszych znajomych czy kogoś z rodziny, bez szukania hoteli czy innych noclegów.

Jakie zalety posiadają sofy na wysokich nóżkach?

Jedną z największych zalet sof na wysokich nóżkach jest to, że wyglądają subtelniej niż meble na nóżkach niskich. Dodatkowo dzięki przestrzeni pomiędzy meblem a podłogą, całe wnętrze staje się optycznie większe. Dlatego takie rozwiązanie jest idealne do małych mieszkań albo domów, których salon jest niewielkich rozmiarów.

Kolejną korzyścią zakupu takiego mebla jest elegancja oraz nowoczesny design. Dużo również zależy od tego, jaki kształt wybierzemy oraz z jakich materiałów została wykonana taka sofa. Żeby jak najlepiej dopasować ją do aranżacji naszego wnętrza, bardzo dobrze jest zamówić produkt tworzony na zamówienie.

Sofy mogą posiadać pikowane, ozdobne przeszycia albo być wykonane bez jakichkolwiek dodatkowych ozdobników. Mieć minimalistyczne kształty albo ekstrawagancki wygląd.

Wybierając odpowiedni mebel, warto także zwrócić uwagę na same nóżki. Te drewniane najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu naturalnym oraz skandynawskim. Natomiast kiedy posiadamy wnętrze klasyczne lub industrialne to zdecydowanie lepszym wyborem będą nóżki metalowe w kolorze czarnym.

Czy warto kupić sofę z funkcją spania czy bez?

Do niedawna sofy na wysokich nóżkach były praktycznymi meblami, które służyły głównie do wypoczynku na siedząco i nie posiadały funkcji spania. Obecnie jednak projektanci coraz częściej decydują się na to, aby stworzyć kanapę o większych gabarytach, która dodatkowo będzie posiadała skrzynie na pościel.

W ten sposób sofa świetnie sprawdza się nie tylko w dużych salonach, ale także w mniejszych mieszkaniach oraz kawalerkach, gdzie pokój dzienny jest również sypialnią, a nawet jadalnią czy domowym gabinetem. Wybierając odpowiedni mebel do naszej nieruchomości, można również doradzić się pracownika, który zajmuje się sprzedażą, aby pomógł wybrać najlepszą sofę na wysokich nóżkach, idealnie dopasowaną do naszego domu.