Czy narożniki z zagłówkami na stałe zagoszczą w naszych wnętrzach?

Czy narożniki z zagłówkami na stałe zagoszczą w naszych wnętrzach?

Wciąż poszukujemy idealnych mebli, które będą nie tylko pięknie wyglądać, ale będą również wygodne i niezwykle funkcjonalne. Przecież nie ma nic gorszego niż po ciężkim dniu wrócić do domu i usiąść na skrzypiącej kanapie czy zbyt twardym krześle. Poszukajmy zatem doskonałej opcji wypoczynku do naszego salonu.

Niezależnie czy mieszkamy w domu czy w bloku, urządzenie własnych czterech kątów stanowi często nie lada zagwozdkę. Aranżacja wnętrza bywa czasem sporym wyzwaniem, gdyż nie zawsze możemy pozwolić sobie na współpracę z projektantem lub architektem, który dobierze produkty spełniające nasze oczekiwania. Jak zatem samodzielnie wybrać odpowiednie meble do naszego salonu?

Salon często zaraz po kuchni nazywany jest sercem domu, spędzamy w nim dużo czasu, przyjmujemy gości czy relaksujemy się przed telewizorem. Koniecznie musimy więc wybrać do pokoju dziennego właściwy zestaw wypoczynkowy lub sofę, które pozwolą „bez zakłóceń” spędzić nam czas w tej przestrzeni. Przeszukując liczne oferty i inspirując się na realizacjami na portalach wnętrzarskich nasze zainteresowanie zwróciły narożniki z zagłówkami.

Idąc tym tropem postanowiliśmy zgłębić temat i sprawdzić dlaczego jest to tak chętnie wybierany mebel. Narożnik jest niewątpliwie wysoce praktycznym elementem wyposażenia – zapewnia dużo miejsca do siedzenia, często zaopatrzony jest w funkcję spania czy też pojemnik na pościel. Dodatkowo narożniki z zagłówkami niejednokrotnie posiadają funkcję regulacji wysokości i nachylenia, co docenią szczególnie wysokie osoby. 

Przy wyborze mebli wypoczynkowych koniecznie zwracajmy uwagę na materiał wykończenia. Skórzane obicia prezentują się niezwykle elegancko, natomiast jeśli mamy w domu zwierzęta lub małe dzieci skorzystajmy z szerokiego portfolio tapicerek oferowanych przez producentów i zdecydujmy się na tkaniny zapewniające łatwe czyszczenie lub plamoodporne. 

Narożniki z zagłówkami najlepiej prezentują przestronnych pomieszczeniach, gdzie stanowią główny element salonu, szczególnie jeśli zestawiamy je ze stolikami kawowymi i dodatkowymi pufami.

W nowoczesnych projektach odchodzi się obecnie od klasycznych form sof i kanap na rzecz dobranych do wnętrza narożników, co pozwala nam przypuszczać, że ten komfortowy mebel przez wiele sezonów będzie znakomitym wyborem w trakcie aranżowania wnętrz. Na potwierdzenie tej tezy zachęcamy do przejrzenia popularnych portali wnętrzarskich czy kanałów poświęconych umeblowaniu, gdzie narożniki z zagłówkami „grają pierwsze skrzypce”.