Narożnik chesterfield – hit wnętrzarski ostatnich sezonów!

Mogłoby się wydawać, że wszechobecny minimalizm nie pozostawia miejsca na ekstrawaganckie i luksusowe wnętrza. Nic bardziej mylnego! Trzeba przyznać, że minimalistyczne, proste formy nie są dla każdego. Wielu z nas ceni sobie eleganckie i wytworne meble – zwłaszcza te przeznaczone do salonu. To właśnie dzięki miłośnikom luksusu i klasycznej elegancji narożniki chesterfield przeżywają teraz prawdziwy renesans. Czym cechują się meble wykonane w tym stylu? U kogo najlepiej się sprawdzą?

Meble wypoczynkowe w stylu chesterfield

Chesterfield to nic innego jak klasyczny styl angielski. Uważa się, że pierwsza kanapa w stylu chesterfield powstała za sprawą angielskiego hrabiego żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku. To dzięki niemu miał zostać zaprojektowany mebel, który łączył w sobie elegancję, wyrafinowanie i wygodę. Kanapa była wykonana ze skóry i miała niskie siedzenie, a jej charakterystyczną cechą były głębokie pikowania z guzikami. Na zlecenia hrabiego wprawiony rzemieślnik zrobił mebel, który okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Pikowana kanapa przypadła do gustu nie tylko hrabiemu, ale również innym. Z czasem meble w tym stylu stały się synonimem elegancki i luksusu. W latach 50. XX wieku zostały ponownie spopularyzowane. Obecnie narożnik pikowany w stylu chesterfield nieco różni się od swojego XVIII-wiecznego pierwowzoru. Współcześni producenci wykorzystują w konstrukcji mebli trwałe i odporne materiały, a także zwracają uwagę na to, by były one jak najbardziej funkcjonalne. Jednak to, co wyróżnia narożnik chesterfield – nienaganny styl i elegancja – pozostało niezmienne.

Pikowany narożnik chesterfield – u kogo się sprawdzi?

Narożnik pikowany to uniwersalny mebel, który znajdzie zastosowanie niemal w każdym salonie. Najbardziej przypadnie do gustu tym z nas, którzy cenią sobie klasyczne elementy wystroju i chcą, aby ich mieszkanie prezentowało się jak najbardziej okazale. Modny narożnik chesterfield to również doskonała propozycja dla miłośników stylu glamour oraz vintage. Trzeba przyznać, że taki mebel jest nie tylko bardzo efektowny, ale też niezwykle funkcjonalny. Dużych rozmiarów narożnik pikowany może pomieścić sporo osób jednocześnie, zapewniając każdemu użytkownikowi wygodne miejsce do siedzenia. Postawiony pod ścianą nie zajmie zbyt wiele przestrzeni. Może też posłużyć do wydzielenia specjalnych stref w salonie, zwłaszcza wtedy, gdy jest on połączony z jadalnią i kuchnią. Duży narożnik chesterfield często posiada możliwość rozłożenia, dlatego bez problemu zapewni dodatkowe miejsce do spania dla kogoś z domowników lub dla odwiedzających nas gości.