Kanapa z funkcją spania

Umeblowanie mieszkania o małym metrażu to duże wyzwanie. Im mniej metrów kwadratowych mamy do zagospodarowania, tym więcej nowoczesnych, ergonomicznych rozwiązań musimy wybrać. Choć w mniejszych mieszkaniach często rezygnujemy z kanapy do salonu, wcale nie musimy tego robić. Doskonałym rozwiązaniem będzie kanapa z funkcją spania. 

Mały metraż, wielkie możliwości

Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup małego mieszkania, które chcą urządzić w sposób nowoczesny, tak aby niczego w nim nie brakowało. Dlatego też mamy obecnie bardzo wiele różnych modeli kanapy z funkcją spania do wyboru. Przede wszystkim musimy zdecydować, jak duża ma być kanapa, która nocą zmieni się w wygodne łóżko. Najlepszym rozwiązaniem będzie model o wymiarach minimum 160×200 – starajmy się unikać mniejszych, gdyż co prawda wyglądają one zgrabnie i zajmują stosunkowo mało cennej przestrzeni, jednak nie sprawdzają się jako łóżka. Wyjątkiem jest sytuacja, w której śpimy na kanapie sami. Jeśli jednak dzielimy łóżko z partnerem, im większa kanapa z funkcją spania, tym lepiej. Duży model jest również bardzo wygodny w sytuacji, w której zapraszamy do siebie gości – większa kanapa pomieści więcej osób. 

Wygląd i funkcjonalność

Kanapa z funkcją spania tak naprawdę wygląda jak zwykła sofa, która tejże funkcji jest pozbawiona. Dlatego też możemy wybierać wśród bardzo wielu modeli, wyprodukowanych w różnych stylach, wzorach i kolorach. Dziś coraz większą popularnością cieszą się kanapy z funkcją spania pochylane, które można rozłożyć pod różnym kątem, dzięki czemu możemy na przykład oglądać telewizję wygodnie leżąc. Musimy jednak liczyć się z faktem, iż tego typu kanapy są droższe w stosunku do modeli rozkładanych. W kontekście ceny warto także pamiętać o tym, że im kanapa wygodniejsza, tym będziemy musieli zapłacić więcej. Mowa tu o materacu, który z jednej strony ma być komfortowy dla kręgosłupa, z drugiej zaś nie może być zbyt twardy, tak aby można było na kanapie wygodnie siedzieć. Istnieje możliwość zakupu kanapy z funkcją spania i osobnego dokupienia do niej materaca. To rozwiązanie nie sprawdza się jednak w mniejszych mieszkaniach, ponieważ musimy mieć wystarczająco dużo miejsca, aby materac przechowywać – chyba, że rzeczywiście dysponujemy tego typu wolną przestrzenią. 

Pomimo, iż obecnie dostępnych jest wiele różnego rodzaju modeli kanap z funkcją spania, wciąż możemy zdecydować się na kanapę wykonaną na zamówienie. Jest to co prawda nieco droższe rozwiązanie, niż zakup powszechnie dostępnych modeli, jednak kanapa na zamówienie spełni wszystkie nasze oczekiwania praktyczne i estetyczne.